Windows 7 God Mode

Windows Seven işletim sistemini kullanmaya başladıysanız ve Denetim masasındaki kontroller sizi tatmin etmediyse değişik bir yöntemle Windows Seven‘ı God MODE‘a çevirebiliyoruz. Varsayılan olarak gelen Denetim Masasını oyunlardan aşina olduğumuz GOD MODE (Tanrı Modu) ‘a çevirmeyi anlatacağız. Dip not olarak belirteyim ki yapacağımız Windows Vista içinde geçerlidir.
Windows Seven‘da masaüstü ya da disk sürünüzün herhangi bir yerinde Yeni Klasör oluşturduktan sonra GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C} klasör adını bu şekilde belirleyiniz. Klasörün başına yazdığımız GodMode kelimesi yerine başka bir ifadede kullanabilirsiniz. Buradan kopyala yapıştır ilede alabilirsiniz.

Klasörümüze bu ismi verdikten sonra, klasörün ikonu bir Kontrol Paneli (Denetim Masası) logosuna dönüşüyor.

Daha sonra GodMode ismiyle oluşan bu yeni simgeye çift tıkladığımızda karşımıza her birine ulaşmak için farklı yolları takip etmeniz gereken onlarca Windows 7 ayar seçeneği tek bir pencerede karşınızda.

Bu pencerede  bilgisayarla ilgili admin işleri, grup ilkeleri ayarları, otomatik kullanma, geri yükleme, renk ayarları, masaüstü gadgetları, klasör ayarları, Windows arama index ayarları, fare imleçleri, performans araçları ve daha bir çok konu başlığı altındaki ayarlarla oynayabiliyorsunuz.

Benzer Yazılar

  • Benzer Yazı Bulunamadı

Etiketler: , , , , , , ,

Facebook'ta Paylaş

Yorum Ekle