Task ‘Microsoft Exchange Server’ reported error (0x8007000E) : ‘Out of memory or system resources. Close some windows or programs and try again.’ hatası

Bu yazımda Outlook verilerini bir başka oturuma ya da bilgisayara taşırken karşılaştığım hatanın nasıl çözüleceğini göstermek. Gerekli PST dosyalarını yeni bilgisayarımız da ya da oturumda  gerekli klasöre taşıdıktan sonra Outlook programını çalıştırdım klasörler, takvim, kişiler vb. özelliklerin hepsi sağlıklı şekilde aktarılmış gözüküyor. Fakat eposta hesaplarını ekledikten sonra Gönder/Al button’una bastığınız da karşınıza   Task ‘Microsoft Exchange Server‘ reported error (0x8007000E) : ‘Out of memory or system resources. Close some windows or programs and try again.’  şeklinde bir uyarı penceresi çıkıyor. Hatayı okuduktan sonra dosyaların okuma,yazma izinlerinden kaynaklandığı gibi bir kanıya kapıldım. Aktardığım dosyalar için oturuma ait kullanıcı için tüm hakları verdim, bilgisayarı tekrar başlattıktan sonra hatanın düzelmediğini gördüm :)

Konuyu fazla uzatmadan gelelim problemi nasıl çözeceğimize. Office programınızı C sürücünüze kurduğunuzu varsayarak C:\Program Files\Microsoft Office\Office12 içinde ki ScanPst.exe isimli programcığı çalıştırıyoruz.  Aşağıda ki gibi bir pencere göreceksiniz. Burada browse(gözat) buttonu vasıtasıyla hasarlı olan PST dosyanızın yolunu gösterip start buttonuna basıyoruz.

Program PST dosyanız üzerinde taramayı bitirdikten sonra Start(Başlat) isimli button Repair(Onar) şeklinde değişecektir. Repair(Onar) buttonunu tıkladıktan sonra PST’mizin onarma işlemini bitiriyoruz. Onarma işlemi bittikten sonra programı kapatıyoruz. Office Outlook 2007 programını tekrar çalıştırdığınız bingo epostalarınızı artık alıp gönderebiliyorsunuz ;)

Benzer Yazılar

  • Benzer Yazı Bulunamadı

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Facebook'ta Paylaş

Yorum Ekle