MyUninstaller – Program Ekleyip Kaldırmanın En Kolay En Güçlü Yolu

Şahsen uzun zamandır kullandığım Windows Program Ekle/kaldıra en güzel alternatif program MyUninstaller. NirSoft un ücretsiz olarak sunduğu bu program kaldırmak istediğiniz programı windowsun regeditine kadar temizliyor.Normalde windows ekle / kaldırdan bir program silmek istediğimizde windows bu programı kaldırıyor. Fakat programa ait anahtar kayıtları (regedit) ve bazı klasörleri genellikle sistemden silinmez ve asalak gibi bilgisayarımızda kalır.

Bunlarda zamanla şişme ve bilgisayarda zamanla oluşan klasik yavaşlamalara neden olur. Bunun yanıdan windows ekle / kaldırı kaldırmak istediğiniz ürünün sadece adını gösterir. MyUninstaller ise Girdi Adını, Ürünün Adını, Versiyon Numarasını, Programın Ait olduğu Firmayı, Hangi dizine yüklü olduğunu, Yükleme kaynağını (internetten otomatik yapılan updatelerde bu indirilen dosyanın nerede olduğunu bu adreste görebilirsiniz), Programın varsa sitesini, Nezaman Yüklendiğini, Kayıt Kodlarını vs. görebilirsiniz. Programın Türkçe dil desteği bulunmaktadır.

Programın kullanımıda çok basit. İndirdiğiniz klasördeki myuninst.exe ye çift tıklıyoruz. Karşımıza yukarıdaki resimdeki gibi bir pencere çıkıyor. Bu pencere de windows ekle / kaldırda dahi göremeyeceğiniz bilgisayarınızdaki bütün yüklü programları görüyoruz. Kaldırmak istediğimiz programı seçip ister CTRL+U tuş kombinizasyonu ile ister ekranın sol üst köşesinde bulunan geri dönüşüm kutusuna basarak programı kaldırma işlemine başlıyoruz. Bu işleme başladığımızda programın varsa kendi Uninstall (kaldırma) ekranı çıkıyor ve burdaki yönergeleri takip ediyoruz. Programın kendiside arka planda programa ait bütün kalıntıları temizliyor.

Programı bu bağlantıdan indirebilirsiniz. Türkçe dil desteğinide bu bağlantıdan indirebilirsiniz. Program bir yükleme yapmadığından indirdiğiniz dil desteğini myuninst.exe nin yanına koymanız yeterli.

Benzer Yazılar

  • Benzer Yazı Bulunamadı

Etiketler: , , ,

Facebook'ta Paylaş

Yorum Ekle