Microsoft Internet Information Services (IIS) is either not installed or is disabled. Hatası

Windows Server 2008, Windows Vista ya da Windows Seven kullanıcısıysanız yani IIS7 kurulu bir sistemde, SQL Server 2005 ve ya da SQL Server 2005 Express Edition’ı gelişmiş servisleri ile kurmak istersek aşağıdaki hatayı alıyoruz.

IIS Feature Requirement

Microsoft Internet Information Services (IIS) is either not installed or is disabled. IIS is required by some SQL Server features. Without IIS, some SQL Server features will not be available for installation. To install all SQL Server features, install IIS from Add or Remove Programs in Control Panel or enable the IIS service through the Control Panel if it is already installed, and then run SQL Server Setup again. For a list of features that depend on IIS, see Features Supported by Editions of SQL Server in Books Online.
Bu uyarı alma nedenimiz, IIS’i Default (Varsayılan ayarları ile yüklemiş olmamızdır). Bu uyarıyla karşılaşmamak için IIS7′yi kurarken Advanced Service(Gelişmiş Servisleride) seçerek kurarak ve MSSQL Server 2005 Service Pack 2‘yide kurmayı unutmamız gerek.
- Component
- Static Content
- Default Document
- HTTP Redirection
- Directory Browsing
- ASP.Net
- ISAPI Extension
- ISAPI Filters
- Windows Authentication
- IIS Metabase
- IIS 6 WMI

Benzer Yazılar

  • Benzer Yazı Bulunamadı

Etiketler: , , , , , ,

Facebook'ta Paylaş

4 Yanıt to “Microsoft Internet Information Services (IIS) is either not installed or is disabled. Hatası”

  1. express server 2005 üzerinde kurulu bir gameserverim var ve dışarıdan erişim kapalı olduğu halde girip tabloları siliyorlar. güvenlik duvarını kaparsam da bu sefer oyuncular giriş yapamıyor.. bunu önlemenin yolu nedir ?

Yorum Ekle