index.php/index.php/page/2 Hatası

Daha önceki yazımızda kalıcı bağlantılar sekmesinden /index.php/%category%/%postname%/ olarak ayarlamış ve sayfamızı seo uyumlu yapmıştık.

Şimdiki konumuz ise bu ayardan kaynaklanan PageNavi hatası. Windows Plesk panelde .htaccess dosyaları çalışmadığı için kalıcı bağlantıları /index.php/ sayesinde ayarlıyorduk, bir nevi kandırmaca yapıyoruz denilebilir ama bu /index.php/ bizim karşımıza PageNavi `de çıkıyor ve sayfa linklerinde /index.php/index.php/page/2 olarak veriyor ve bu bağlantıya tıkladığımızda 404 sayfasını ziyaretçinin gözüne sokuyor.

Şimdi bunu düzeltmek için sunucumuza giriş yapıyoruz ya da ftp ile de bağlanabilirsiniz, wordpress`in bulunduğu klasörü açıyoruz, bu klasörün içinde bulunan wp-includes klasörünü açıp, link-template.php `nin içine giriyoruz ve şu satırları buluyoruz

$result = $base . $request . $query_string

bulduktan sonra hemen alt satırına } dan önce

$result = str_replace(“index.php/Index.php”,”index.php”,$result);

kodunu ekliyoruz

ve problemimizi çözüyoruz.

Benzer Yazılar

Etiketler: , , , , ,

Facebook'ta Paylaş

5 Yanıt to “index.php/index.php/page/2 Hatası”

 1. Merhabalar r10′da açtığım bir konuya, önceki ve sonraki sayfa sorununa cevap olarak bu linki vermiştiniz. Yukarıda dediğiniz işlemi yaptığım vakit, sonraki yazılar linkinin üstünde bu şekilde bir hata alıyorum ve sonraki yazılara tıkladığım vakit herhangi değişen bir şey olmuyor.

  Warning: Division by zero in C:\Inetpub\vhosts\seslisesli.biz\httpdocs\wp-includes\link-template.php on line 1428

 2. admin says:

  Dosyayı kaydederken yüksek ihtimalle ANSI olarak kaydetmediğin için olabilir ona bakmanda fayda var.

 3. İsmail says:

  Worpresste gördüğüm bir hatayı artık çöplüğe dönüşmeye başlayan google’da ilk çıkan sonuçta bulmuş olmam beni çok sevindirdi.
  Çok teşekkür ederim.

Yorum Ekle