Gmaildeki Yeni Email Gösterimi

Gmail kısa bir süre önce, e-posta içi imajların gösteriminde kullanılan html kodun yorumlanmasında bir değişikliğe gitmiştir.
Bu niçin önemli?
Bu konunun önem taşımasının nedeni e-postanıza istenmeyen boşluklar eklenmesine yol açması ve bunun sonucu olarak büyük ihtimalle HTML düzeninizi bozacak olmasıdır. Eskiden e-postanızın en iyi şekilde görüntülenmesinde kullanılan kod artık Gmail’de bozuk gözükmelere yol açabilmektedir.

Bahsi geçen değişiklik, Gmail e-posta servisi üzerinden ve Firefox, Opera, Chrome, Safari tarayıcılarından açılan e-postaları etkilemektedir. Internet Explorer’dan açılan HTML e-postalar bu değişiklikten etkilenmemektedir.

Çözüm
Bu sorun uzun zamandır Hotmail’de yaşanan bug ile benzerlik taşıyor. Ancak bu sorun Hotmail’de, img {display:block} kodunu e-postanın başına eklemek suretiyle çözülebilirken, Gmail bu kodu tanımamaktadır, dolayısıyla bu çözüm işe yaramamaktadır.

HTML e-postalarınızın Gmail’de gerektiği gibi gözükmesi için bu kodun her imaj tag’ine eklenmesi gerekmektedir: style=”display:block”

Yalnız, imajları metin ile birlikte gösterirken, örneğin imajı cümle yada paragraf içerisine aynı satırda olacak şekilde ekliyorsanız, bu istisna bir durumdur.

Benzer Yazılar

  • Benzer Yazı Bulunamadı

Etiketler: , , , , , , ,

Facebook'ta Paylaş

Yorum Ekle